JOSEF ŠÁLEK

Kniha Zlaté dno

Představuji vám svoji spisovatelskou prvotinu - knihu Zlaté dno.

Jedná se o můj autentický příběh z prostředí arabského vězení.
Do tohoto vězení jsem se dostal při cestě na dovolenou, na které si mě úředníci spletli s jinou osobou, kterou hledali.

Byl jsem nespravedlivě zatčen a vězněn v arabském vězení. Spadl jsem tu na své dno.

A právě tady jsem objevil svůj zlatý poklad, z kterého již mohu čerpat po celý svůj život. Nejen, že mě tato zkušenost vnitřně osvobodila, ale naučil jsem se díky ní své obtíže a bolesti transformovat i do překonávání rekordních limitů v různých sportovních, vytrvaleckých a otužileckých disciplínách.

Největší poklad, který všichni hledáme, je ukryt v v naší nejhlubší hlubině, na našem dně.

Často o tom nevíme, jindy to už tušíme, ale přesto si k němu neumíme najít cestu. Proto naše bohatství hledáme v čemkoliv jiném a stále tak jsme nespokojeni s nedostatečným naplněním a uspokojením.

A pokud si sami neotevřeme naší největší hlubinu a neosvobodíme náš vnitřní potenciál, pomůže tomu nějaká okolnost - padneme na dno.

Jak je možné, že jsem si mohl v muslimském vězení s dvaceti spoluvězni na cele, v zemi, kde platí právo šaría a presumpce viny, prožít nejšťastnější a nejsvobodnější chvíle svého života?

Jak je možné se z úplného dna odrazit a odnést si z něj zlatý poklad, který nás obohatí na všech životních úrovních?

To se uvnitř této knihy dozvíte a možná to k vašemu zlatému pokladu přiblíží i vás.

O čem kniha je - výňatek z knihy :

Popisovaný příběh je zachycován aktuálně a živě. Autor tím zachycuje nejen skutečné detailní podrobnosti, ale také svoje emocionální rozpoložení, které sám prožívá. Zároveň neví jak se jeho příběh bude vyvíjet a tím vtáhne zvědavost čtenáře do děje a on to chce s ním společně zjistit a prožívat. Převáželi ho z vězení do vězení, ostříhali mu vlasy a nedobrovolně byl nucen trávit čas s arabskými, indickými a africkými spoluvěžni. Byl vězněm v muslimské zemi, kde platí právo šaría a neplatí presumpce neviny. Stal se přímým účastníkem muslimských modliteb a rituálů a dusil se cigaretovým dýmem od 25 spoluvězňů v jedné cele. Ten nikotinový kouř byl prý horší než všudepřítomní šváby. Nevěděl, kolik času stráví za mřížemi. Nevěděl, z čeho byl obviněn. Tak začal čtvrtý den svého pobytu v Emirátech psát knihu Zlaté dno. Drobným písmem do notýsku. S vědomím, že tenhle kus papíru mu můžou i s tužkou dozorci kdykoli sebrat. 

Čtenářovu pozornost zaujme i autorovo představení, poodhalení zážitků z jeho dosavadního osobního života a otevření i svých 13-tých komnat. V průběhu příběhu je s ním v občasné komunikaci a to čtenáře udržuje v domnění, že se jedná i o jeho vlastní příběh.

Kniha pojednává i o technikách a pravidlech osobního rozvoje, které účinně pomáhají při zvládání těžkých a zátěžových životních situacích. Proto se nejedná o pouhý autentický příběh, ale i o praktickou inspiraci, která může být užitečnou komukoliv, kdo potřebuje překonat těžkou životní okolnost nebo se vypořádat se strachem a s nízkou sebedůvěrou.

Autor se ve vězení setkal s mnoha kulturami a národnostmi. Poskytuje proto i svůj osobitý pohled na arabskou mentalitu, kultury jiných národností a jejich zvyky, na islámskou víru a další světová náboženství.

Svoji zkušenost s arabským vězením a justicí, také podrobně rozepisuje.

Autor je ze své podstaty spíše filozoficky smýšlejícím člověkem. To se také odráží na četnosti jeho úvah a pohledů na život a jeho smysl.

Součástí knihy jsou taktéž některé autentické příběhy vězňů, kteří neměli dostatečné podmínky k tomu aby se dovolali osobní spravedlnosti. A tak je jim v této knize aspoň umožněno vyslat svůj hlas a sdělit svůj příběh, aby neupadl v zapomnění.

https://www.youtube.com/watch?v=Xp-62jPzxdE

Z celého srdce děkuji za důvěru a podporu. Nechť můj příběh a má kniha pomůže inspirovat co nejvíce lidí.


Vyplňte objednávkový formulář a k částce za knihu - 349,-Kč připočtěte částku za poštovné a balné. Celkovou sumu pak odešlete na číslo účtu uvedené v emailu, který Vám přijde.

Výběr způsobu odeslání :
1. odeslání na Vaši nejbližší výdejnu Zásilkovny - poštovné 79,- Kč
2. odeslání na Vaši adresu - poštovné 120,- Kč
3. odeslání na Vaši adresu dobírkou - při převzetí zaplatíte částku 143,- Kč
Částky zahrnují i balné.

Knihu Vám odešlu hned po úhradě nebo po Vašem výběru převzetí dobírkou. Váš výběr i s adresou výdejny Zásilkovny mi zašlete na e-mailovou adresu : josefsalek@centrum.cz.


  Josef Šálek

  Děkuji za velkou podporu Mgr. Miroslavě Brožové a její firmě Avatar production

  Mgr. Miroslava Brožová
  733 301 255
  AVATAR production
  www.avatarfestival.cz
  avatarproduction@seznam.cz

  Děkuji Len H. Böhmové a její reklamní firmě a nakladatelství.

  Len H. Böhmová
  VIDA99 Plzeň
  Tel.: +420 608 469 100
  grafika * ilustrace * reklamní polepy
  www.vida99.cz

  ZÁKLADNÍ KONTAKTY

  Telefon
  +420 608 731 078

  Navštivte také
  www.silavedomi.cz

  Facebook

  © Josef Šálek 2023 - www.joskasalek.cz