JOSEF ŠÁLEK

O mně

Naplnění a smysl života jsem dlouho hledal jen v honbě za úspěchem a ve šťastných vztazích. Pokud se to nedělo podle mých představ, byl jsem zklamaný a topil se v osobních zoufalstvích. Většinu dní jsem proto prožil v silných strachách, osobních tragédiích a nízkém sebevědomí.

V roce 2008 jsem se seznámil s naukami a moudrostmi spojenými pod názvem osobní rozvoj. Zprvu skrze ezoteriku a následně přes další alternativní pohledy na život jsem pochopil, že jediný kdo je za mé štěstí zodpovědný, jsem já sám.

Začal jsem se postupně věnovat intenzivnímu sebepoznání a navyšoval sebevědomí. Postavil jsem se mým strachům a čím dál lépe čelil zátěžovým životním situacím. Pravidelně jsem se otužoval a sdílel své životní zkušenosti prostřednictvím různých poradenství a přednášek, kterých mám doposud několik stovek za sebou.

Od roku 2013 jsem začal pořádat workshopy s přechody žhavého uhlí a skleněných střepů bosýma nohama. Potřeboval jsem lidem ukazovat jak zvládnout své strachy a nedostatečné sebevědomí v praxi. Sám jsem se tím neustále posouval také. Od té doby mi těmito přechodovými praktikami prošlo několik tisíc lidí.

Běhání a sport

V roce 2017 jsem si prožil jeden z posledních těžkých momentů. Rozešla se se mnou přítelkyně a já tuto situaci řešil alkoholem, cigaretami a přejídáním se nezdravým jídlem. Koncem tohoto roku jsem se nechal inspirovat kamarádem a poprvé jsem si s ním šel zaběhat. Po několika kilometrech jsem lapal po dechu a bolelo mě doslova celé tělo. Zároveň jsem si uvědomil, že mě to moji pozornost odklonilo a já se nemohl zabývat lítostí nad ukončeným vztahem. Proto jsem začal běhat pravidelně. Silně se mi rozvinula komunikace s tělem a již po několika měsících jsem měl potřebu běhat naboso a do půl těla. Od té doby běhám pravidelně i několik desítek kilometrů nebo maratony celoročně naboso. V současné době držím certifikovaný světový rekord v nejrychleji uběhnutém půlmaratonu naboso v mrazu a na sněhu a český certifikovaný rekord v nejrychleji uběhnutých 10-ti kilometrech naboso. Sportuji komplexně a proto držím i český rekord v nejdelší výdrži v pozici plank ( prkno ).

Strava

V roce 2018 jsem měl v krevních testech objevenu nemoc DNU a vysoké hodnoty cholesterolu. Ze dne na den jsem přestal jíst maso a pít alkohol, protože jsem nechtěl dál v sobě vytvářet kyselé prostředí, ve kterém vznikají různé záněty a choroby. Se svým tělem jsem byl v čím dál větším propojení. Proto jsem uposlechl jeho náznaky a po mém půlročním vegetariánství, jsem se začal stravovat obden. Po roce jsem si došel na nové krevní testy a veškeré mé hodnoty byly již zcela ve zdravém normálu. Dva a půl roku jsem jedl obden až do léta 2021. Od té doby přijímám živiny, minerály a vitamíny pouze tekutou formou. Nezatěžuji tělo zpracováním potravy a jeho toxickým rozkladem. Mám stále víc energie i fyzické výkonnosti.

Vězení a 1. kniha

Léta též pořádám různé pobyty v zahraničí. Koncem roku 2019 jsem s lidmi cestoval na Srí Lanku. Ve Spojených arabských emirátech jsem tranzitně přestupoval na jiné letadlo a při pasové kontrole mě zadrželi a uvěznili. Až po více jak 2 měsících se draze najatí právníci dostali ke spisu, který byl u tamějšího soudu a zjistili, že si mě úřady spletli se zcela jinou hledanou osobou. Okamžitě mě propustili. Mezitím jsem si prošel několika věznicemi ve dvou emirátech, poznal jsem právo šaría a byl součástí muslimských bohoslužeb a rituálů. Nevěděl jsem jestli se odtud někdy dostanu. Mé znalosti z osobního rozvoje mi pomohly i tuto situaci zvládnout. Udržel jsem si pozitivní náladu a víru, vytvořil si svůj osobní režim, sportoval a sepisoval svůj aktuální příběh. Tato situace mě silně prověřila a v mnohém posunula. Svoji autentickou zkušenost jsem koncem roku 2021 knižně vydal pod názvem Zlaté dno. Publikovat chystám další knihy se zaměřením na osobní rozvoj.

Dnes jsem šťastným člověkem. Jsem vděčným za to co jsem si prožil a zvládl, jelikož to dnes může mnohé inspirovat k tomu, že lze překonat jakoukoliv nepříjemnou okolnost a posunovat fyzické a mentální hranice za horizonty naší představivosti.

ZÁKLADNÍ KONTAKTY

Telefon
+420 608 731 078

Facebook

Instagram

© Josef Šálek 2024 - www.joskasalek.cz